• Školní družina zabezpečuje dětem odpočinek, rekreaci, zajímavé využití volného času.
  • Je určena žákům nižších ročníků I.stupně, je v provozu celý školní rok.
  • Cílem je rozvíjení a posílení pozitivního myšlení dětí, základních morálních hodnot a smysl pro kolektiv.
  • Naše vzdělávací činnost nenapodobuje vyučování ve třídě, ale naopak nám dovoluje neformální pojetí práce.
  • Zachování určité uvolněnosti, které probíhá v radostné atmosféře a je pro děti netradiční a přitažlivá.

ŠVP školní družiny

Plán práce ŠD na šk. rok 2022 - 2023

Vnitřní řád školní družiny

Přihláška dítěte do ŠD

Odhlášení ze ŠD

Kritéria pro přijetí do ŠD 2023-24

Poplatek za školní družinu

• Poplatek za školní rok 2023/2024 činí 200,- Kč na měsíc.
  • Školní družina bude hrazena bezhotovostně prostřednictví on-line pokladny. Více se dozvíte ve Vnitřním řádu školní družiny, který najdete výše.

Květa Matoušková – vychovatelka ŠD
Mgr. Petra Zapletalová – vychovatelka ŠD
Tel.: družina 380 309 334, mobil: 724 318 043

Činnosti ŠD

• odpočinkové (slouží k zabezpečení klidu dětí po obědě, vyprávění, TV chvilky, poslech písniček)
  • rekreační (slouží k osvěžení po namáhavé školní práci, načerpání nových duševních a fyzických sil formou pohybových činnosti na čerstvém vzduchu)
  • zájmové (slouží k rozvoji dovednosti dětí, talentu, touhy po poznání, vztah k práci, přírodě a lidem)
  • estetické ( vedení k samostatné práci, rozvoj řeči a komunikace, ohleduplné chování a tolerance, hygiena, péče o zdraví, rozšiřování dovedností v oblasti kresby, malby, probuzení zájmu o četbu, dramatizaci a poslech)
  • příprava na vyučování (směřuje ke zvládání učit se samostatné práci a pravidelné přípravě dětí na školní vyučování).

Rámcový režim dne ŠD

06.30 – 07.40 ranní družina (volná činnost dle zájmu a zaměření žáků)
spontánní aktivity dětí
11.40 – 12.30 konec dopoledního vyučování, oběd, hygiena,