Týdenní plán na 20. 5. - 24. 5. 2024

Týdenní plán 20. 5. – 24. 5. 2024

ČJ – Učebnice - Stavba věty PS II. díl str. 27 – 31

• Test číslovky – v pátek 24. 5.
  • Na každou středu žáci potřebují na LV svou oblíbenou knihu
  • Každý pátek společně čteme knihu od Karla Poláčka: Bylo nás pět

M – Pracovní sešit II. díl, Aritmetický průměr čísla str. 50 – 61, učebnice III. díl str. 8-11

• Test na desetinná čísla – ve středu 22. 5.
  • Test geometrie PS II. str. 44 - 45 - v pátek 31. 5.
  • Kdo ještě neodevzdal učebnice matematiky 1. + 2. díl, přinese co nejdříve.

– Život v různých podnebných pásech – učebnice str. 35 -  42; materiály naleznete ve virtuální učebně

• V pondělí 27. 5. test str. 52, otázky 1 – 9. V pondělí 20. 5. si otázky a odpovědi společně projdeme ve škole.

Vl – Učebnice Česká republika jako součást Evropy. Jihomoravský kraj str. 28 – 29; Olomoucký kraj str. 30 – 31; materiály naleznete ve virtuální učebně

• Až probereme všechny kraje ČR, budou žáci psát test - slepá mapa na kraje + test Kraj, kde žijeme, v učebnici na str. 36

Od tohoto školního roku je možno psát oficiální omluvenky buď do ŽK, nebo do Bakalářů. V Komens (komentáře) je potřeba v roletě horní lišty změnit „obecné sdělení“ na „omlouvání absence“ (do budoucna se předpokládá přechod na elektronickou ŽK).

Plán akcí:

V úterý 21. 5. se budeme fotit. Společná třídní fotografie bude stát 45 Kč, fotka skupinek nebo jednotlivců 35 Kč. Pokud se bude chtít někdo vyfotit sám, musí si koupit dva kusy fotek. Je možné si objednat i více kusů fotek.

Ve čtvrtek 23. 5. Dětský den na Olšině. Pojedeme vláčkem z nádraží v Českém Krumlově, odjezd 8:33, sraz u vlaku v 8:15. Příjezd z Olšiny do Č.K. a předání žáků rodičům v 14:51. S sebou sportovní pohodlné oblečení, svačinu, pití, kapesníčky, případně pláštěnku, kapesné dle uvážení rodičů. Obědy budou žákům hromadně odhlášeny. Cena: cena jízdenky bude žákům odečtena ze školní pokladny po akci.

V úterý 28. 5. Oslavy výročí 130 let budovy školy – zveme všechny rodiče a přátele školy k návštěvě školy. Dopoledne proběhnou projektové aktivity pro žáky, v odpoledních hodinách program pro návštěvníky školy. Cena: zdarma.

V úterý 4. 6. Rozlučkový školní výlet ke Stožecké kapliCena: cena jízdenky + (možný společný oběd v restauraci Pstruh 140,- Kč/žák – zatím také v jednání).

V pátek 21. 6. Návštěva kina: Výběr filmu je zatím v jednání. Vstupné: doplním

Ve středu 26. 6. Sportovní den – Atletická olympiáda – dopolední sportovní soutěže na atletickém hřišti u gymnázia. Účast v soutěžích je dobrovolná. Kdo nebude soutěžit, bude fandit na tribuně. Cena: zdarma.