Týdenní plán 9. 5. – 12. 5. 2023

Týdenní plán 9. 5. – 12. 5. 2023

V pondělí 8. 5. je státní svátek, škola bude uzavřena.

Od úterý 9. 5. platí původní rozvrh hodin. Je potřeba, aby vaše dítě mělo ve škole cvičební úbor na tělocvik (do tělocvičny i na ven).

ČJ – Slovesa – slovesný způsob, učebnice str. 145 – 153 – dokončení. Slohová cvičení – PS str. 30.

• Kontrola čtenář. deníku u žáků, kteří zatím neodevzdali – do pátku
  • Test – vyjmenovaná slova

M – Počítání v oboru přirozených čísel. Pracovní sešit II. díl str. 21 – 24. Geometrie – grafický součet, výpočet obvodu, rovnoběžníky.

• Kontrola sešitů

- Lidská sídla – venkov. Rostliny v okolí lidských sídel - učebnice str. 50 - 53, učivo viz virtuální učebna – dokončení příští týden.

VL – Románský stavební sloh – učebnice str. 24 – 25, učivo viz virtuální učebna

• Kontrola sešitů – kdo neodevzdal
  • Test, str. 26 – v pátek

Plánované akce:

1. 5. – Městská knihovna, program Máte smysl pro nesmysl? Od 10:00. Cena: zdarma

1. 5. – Školní výlet na Olšinu s programem. Odjezd vlakem z Českého Krumlova v 8:33 do Hodňova (9:13). Sraz na vlakovém nádraží v 8:15. Všechna stanoviště jsou pro děti zdarma. K dispozici bude stánek s občerstvením, kde si děti mohou koupit svačinu. Návrat opět vlakem do Českého Krumlova v 12:56. Vyzvedněte si prosím své dítě na vlak. nádraží. Nezapomeňte svým dětem odhlásit oběd. Cena: cena jízdného

1. 5. – Focení tříd - Společná třídní fotografie - 13 cm x cca 21 cm - cena za kus 45 Kč. Jednotlivci nebo menší skupinky - 10 cm x cca 15 cm cena za kus 35 Kč. Kolik "hlav", tolik fotografií - minimálně dva kusy. Tedy, když bude chtít někdo vyfotit sám, dostane dva kusy. Pokud bude chtít někdo víc fotek, hlásí při focení. Rodiče, napište prosím na lísteček s kým ve skupině se bude vaše dítko případně fotit, děkuji.

1. a 30. 5. Městská policie – přehled práce strážníků policie. Žáci budou rozděleni na dvě skupiny a v termínech se vystřídají. Cena: zdarma

1. 6. Tonda Obal – environmentální program ve škole.