Týdenní plán 22. 5. – 26. 5. 2023

Týdenní plán 22. 5. – 26. 5. 2023

ČJ – Základní skladební dvojice. Shoda přísudku s podmětem. Pracovní sešit II. str. 32 - 35

• Test – slovesný způsob – v úterý

M – Počítání v oboru přirozených čísel. Pracovní sešit II. díl str. 27 – 29. Zlomky – učebnice 3. díl str. 12 – 19. Geometrie – obsah obdélníku a čtverce.

– Rostliny a živočichové v parku, učebnice str. 60 - 64, učivo viz virtuální učebna

VL – Český stát za přemyslovských králů – učebnice str. 27 – 28, učivo viz virtuální učebna

• Test, učebnice str. 29 – v pátek nebo další týden ve středu

Plánované akce:

1. a 29. 5. Městská policie – přehled práce strážníků policie. Žáci budou rozděleni na dvě skupiny a v termínech se vystřídají. Cena: zdarma

1. 5. – Focení tříd - Společná třídní fotografie - 13 cm x cca 21 cm - cena za kus 45 Kč. Jednotlivci nebo menší skupinky - 10 cm x cca 15 cm cena za kus 35 Kč. Kolik "hlav", tolik fotografií - minimálně dva kusy. Tedy, když bude chtít někdo vyfotit sám, dostane dva kusy. Pokud bude chtít někdo víc fotek, hlásí při focení.

8. 6. Grafitový důl - prohlídka grafitového dolu s průvodcem. V případě příznivého počasí po prohlídce projdeme centrum Krumlova a možná se zastavíme v nějaké cukrárně. S sebou batůžek - kapesníky, svačina, pití, něco teplejšího na sebe - v dolu je chladno, případně pláštěnka, kapesné dle uvážení rodičů. Vstupné do dolu: 100,-/žák bude odečteno ze školní pokladny.

1. 6. Tonda Obal – environmentální program ve škole.