Život v lese

13Lis, 2018

Pondělí 5. 11. 2018
V pondělí 5. 11. navštívila první a třetí třídu lesní pedagožka Bc. Heřmánková, která si pro třídy připravila program Život v lese (Vojenské lesy a statky ČR, s. p). Program začal ve třídách, kde se mluvilo o správném chování v lese, o stromech a rostlinách, jejichž domovem je právě les. Následoval venkovní program, kdy jsme si vyzkoušeli poznávání stromů, listů a plodů. Dětem se program líbil, do všech aktivit se s chutí zapojovaly.

Pátek 9. 11. 2018
V pátek 9. 11. proběhla další část programu pod vedením Bc. Heřmánkové a Ing. Kočího na téma Povídání o české myslivosti. Program probíhal ve třídách. Odborníci dětem vyprávěli o práci myslivců v lese, o tom, jak se stát myslivcem, o lese a zvířatech, která v něm žijí. Děti si mohly prohlédnout, a dokonce si i sáhnout na kůži jezevce, lasičky, lišky, na paroží. Vyzkoušely si také vábničky. Největší nadšení ale sklidili živí lovečtí psi. Na rozloučenou děti dostaly záložky s obrázky lesních zvířat.