Rozbalte si informace

05Bře, 2019

Dne 28. února 2019 se žákyně naší školy zúčastnily zimní olympiády ...

Zimní olympiáda malotřídních škol na Šumavě

Dne 28. února 2019 se žákyně naší školy zúčastnily zimní olympiády malotřídních škol v Borových Ladech. Závody v běhu na lyžích a v běhu na sněžnicích absolvovaly žákyně z 2. A a z 2. B naší školy.

Cestovali jsme autobusem z Českého Krumlova do Vimperka a dále do Borových Lad. Po příjezdu jsme se ubytovali v tamější základní škole, kde nás srdečně přivítala paní ředitelka. Zapůjčila nám běžecké boty a lyže, kterými jsou žáci místní školy dobře vybaveni. Po večeři jsme si zahráli různé míčové hry v tělocvičně a pak jsme se uložili k spánku. Podmínky byly sice trochu „bojové“, ale nejsme žádné bábovky a dobře jsme se vyspali.

Po ranní hygieně a snídani jsme se oblékli a připravili na závody. Byli jsme rozděleni podle věku, zvlášť děvčata a chlapci. Ti s námi ale tentokrát nejeli. V silné konkurenci 70 dětí z místní školy, vimperské školy, ze škol ze Stach a Srní jsme se ctí obstáli. Získali jsme i medailová umístění a diplomy. Všichni účastníci obdrželi též malé pozornosti. Zkrátka nás to závodění bavilo.

Po ukončení soutěží proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a poté jsme měli všichni možnost svézt se na saních tažených psím spřežením. Tažným psům jsme jako malou odměnu přivezli dětské piškoty, které mají velmi rádi, a pro pana psovoda na památku námi malované obrázky pejsků.

Všem se nám tato sportovní akce velice líbila a po obědě v  místní školní jídelně jsme se unavení, ale spokojení vrátili autobusem zpět do Krumlova, kde na nás čekali rodiče.

Již nyní se těšíme na příští ročník olympiády.