Žhavé dva dny v Praze

Rozbalte si informace


20Čer, 2019

V úterý 18. 6. 2019 jsme vyrazili na dlouho plánovaný dvoudenní výlet do Prahy. ...


V úterý 18. 6. 2019 jsme vyrazili na dlouho plánovaný dvoudenní výlet do Prahy. Jízda RegioJetem příjemně ubíhala a za 3 hodiny jsme stáli na Smíchově. Přivítal nás nejen pražský chaos, ale i veliké horko, které nás provázelo po celou dobu pobytu. Díky němu jsme poznali, že pražská dlažba, rozžhavená horkem, je jen pro hodně otrlé nátury. Ale nevzdali jsme se.

Program výletu jsme splnili do puntíku. V úterý nás po ubytování čekal areál Pražského hradu. Prošli jsme okruh A a nejvíce nás uchvátila katedrála sv. Víta. Pražský hrad jsme viděli i ozářený při večerní procházce, kdy jsme prošli Karlův most, seděli na Kampě, obešli budovu Národního divadla a nezapomněli jsme na Staroměstské náměstí a orloj.

Ve středu nás čekal Vyšehrad a především bazilika sv. Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov se Slavínem. Zchladili jsme se nakonec v klimatizovaných prostorách obchodního centra Nový Smíchov a pak už návrat do Krumlova.

Přijeli jsme unavení, uchození, ale spokojení, že jsme vše zvládli. Včetně přesunů metrem, přestupů, prodírání se přecpanými uličkami centra. Nikdo se neztratil, nikdo nic neztratil, takže zase příště. Ale do Prahy už určitě ne.

Sedmáci ZŠ Linecká, Eva Luštická, třídní učitelka