Výtvarný podzim v Boudě

09Říj, 2021

Dne 5.10.2021 se třída 5. A zúčastnila akce Výtvarný podzim v Boudě, která probíhá již osmnáctým rokem.

Děti si na pěti obměněných stanovištích ve skupinách postupně vyzkoušely malbu na plátno, výrobu odznaků a kožených přívěsků na klíče, do kterých pomocí pájky vypalovaly různé motivy a nápisy. Stejně jako vloni jsme technikou suchého plstění z vlny vyráběli různé ornamenty a nově jsme měli možnost vyzkoušet techniku drhání neboli vázání nití a šňůrek podle daných pravidel. Veškeré výrobky si děti mohly ponechat a obdarovat jimi své nejbližší. Vedení jednotlivých dílen zajišťovali odborní lektoři a zaměstnanci Centra pro děti a mládež v Českém Krumlově.

Děkujeme Boudě v ČK za umožnění akce, byť v odpoledních hodinách. Chápeme, že zájem je velký, a tak se kapacita plní velmi rychle. Těšíme na další jejich projekty.

Žáci a žákyně 5. A ZŠ Linecká