Výlet Sladovna Písek

13Čer, 2022

V úterý 7. června se prvňáci a čtvrťáci vydali autobusem do města Písku.

Už od rána bylo "pěkně ubrečené počasí", ale dětem to nevadilo. V pláštěnkách po starém píseckém mostě jsme se vydali ke Sladovně.

Společnost Sladovna byla založena za účelem využití zrekonstruované budovy pro kulturní život. Rozlehlá budova nabízí ve čtyřech patrech stálé i dočasné výstavy, které prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace, kreativity, zážitků a poznání.

Prvňáci navštívili expozici s názvem Hnízdo ilustrace. Zde děti objevovaly svět dětských obrázkových knih a příběhů v nich ukrytých. Jsou zde ilustrace významných českých ilustrátorů. Děti měly možnost si pod vedením pana lektora vytvořit vlastní knihu.  Dětem se líbilo, jak si mezi jednotlivými panely ilustrátorů mohly hrát a rozvíjet vlastní fantazii a děj.

Po krátké přestávce se prvňáci přesunuli do expozice s názvem Mraveniště. Je to obří dřevěný labyrint, síť prolézaček, tunelů, mostů a dalších tajemných zákoutí. Děti se mohly převléknout za  mravence a podle své masky se pohybovat a plnit úlohu - tedy mravenčí hru.

Čtvrťáci byli v expozici "Animárium", kde animovali, vytvářeli zázrak oživení. Práce animátorů spočívala v tom, že rozehrávali a natáčeli každý svůj vlastní příběh.

Ve Sladovně jsme strávili čtyři hodiny a špatné deštivé počasí nás vůbec netrápilo. Před odjezdem jsme si společně zašli do cukrárny, kde jsme jednotlivé dojmy z expozic probírali.

Tento výlet se vážně vydařil a mnoho z nás se do Sladovny ještě podívá s rodiči.

Jana Sejková, třídní učitelka