Turnaj ve florbalu

Rozbalte si informace


29Lis, 2019

Středa 27. listopadu 2019 byla pro vybrané hochy druhého stupně naší školy ve znamení florbalu.


Středa 27. listopadu 2019 byla pro vybrané hochy druhého stupně naší školy ve znamení florbalu. V českokrumlovské sportovní hale se totiž odehrálo okrskové kolo soutěže základních škol – konkrétně turnaj týmů kategorie IV, která je určena žákům osmých a devátých tříd. Základní školu Linecká reprezentovali Matouš Poláček, Matěj Vrabel, Václav Švec, Bohumír Suchan (a další) z devátého, Kristián Kuzdas, Jakub Perník, Patrik Nádaský a Mikuláš Migl z osmého a konečně Tomáš Poláček ze sedmého ročníku. Náš nejmladší hráč byl velkou oporou družstva a výraznou měrou se podílel na celkovém výsledku.

Celkem do turnajového dění zasáhlo jedenáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naši borci byli nalosováni do skupiny B, kde se utkali postupně s konkurenty z Křemže (prohra 0:1), Větřní (prohra 0:1), Chvalšin (vítězství 2:1) a českokrumlovskou ZŠ TGM (remíza 1:1). Výsledky stačily na 3. místo ve skupině (pětičlenné), z níž postupovaly dále jen první dva týmy.  Po prolnutí výsledků obou skupin náš celek stanul na pěkném 6. místě.

Přestože jsme nakonec na postup do okresního turnaje nedosáhli, musím všechny členy týmu pochválit, a to nejen za kvalitní sportovní výkony (vždyť v našem středu byl jen jediný aktivní florbalista!), ale především za výborné sportovní chování na hřišti i mimo něj. Středeční dopoledne tak pro všechny zúčastněné znamenalo velmi příjemný florbalový zážitek.

Mgr. Richard Baloun