Třída 2. A u Seidlů

22Čer, 2020

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 jsme se vydali do Fotoateliéru Seidl...

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 jsme se vydali do Fotoateliéru Seidl. S napětím jsme očekávali příchod spolužáků, kteří školu v době covidu - 19 nenavštěvovali. Dočkali jsme se, a tak jsme v plném počtu absolvovali prohlídku ateliéru od přízemí až na půdu. Poznali jsme rodinu Seidlových, seznámili se s jejich osudy, prací, s dobovými fotografiemi z války, s okolím Krumlova, se starými fotografiemi Šumavy, se způsobem tehdejšího oblékání.

Vše zajímavé o fotografování jsme pak zjistili v temné komoře. Výklad byl poutavý, proto jsme byli pozorní a o všechno se zajímali. Pak jsme plnili připravené úkoly. Protože jsme si hodně zapamatovali, splnili jsme je na jedničku a dostali jsme pochvalu. Čekalo nás velké překvapení. Fotografování v dobových kostýmech.

Byla to legrace, fotka se ale povedla. Máme tak pěknou památku na druhou třídu.

Mgr. Eva Vávrová a její druháci