Třeťáci v Techmanii

18Čer, 2019

V pátek 14. 6. 2019 žáci 3. B vyrazili na výlet do Plzně, ...

V pátek 14. 6. 2019 žáci 3. B vyrazili na výlet do Plzně, konkrétně do Techmanie. Cesta to byla daleká, ale stála za to. Cestovali jsme z Českého Krumlova nejprve autobusem a v Českých Budějovicích jsme přesedli na vlak. Z vlakového nádraží v Plzni jsme šli pěšky do již zmíněné Techmanie.

Zde si děti mimo jiné vyzkoušely, jak se cítili pasažéři Titanicu, když loď klesala ke dnu, dále si změřily svou sílu a odolnost, experimentovaly a poznávaly svět kolem sebe. Bylo zde mnoho interaktivních exponátů, které dětem ukázaly a vysvětlily něco z přírodních jevů. Také zhlédly show na téma Tekutý dusík.

Děti byly z celé expozice nadšené, a protože si nestihly všechno vyzkoušet, nechtělo se jim v naplánovaný čas vracet se zpátky do Krumlova. Tak zase někdy příště….

Mgr. Michaela Klimešová, třídní učitelka 3. B