Pasování na čtenáře

13Čer, 2019

Městská knihovna opět připravila milý a důstojný program pro žáky 1. třídy a to Pasování na čtenáře.

Městská knihovna  opět připravila milý a důstojný program pro žáky 1. třídy a  to  Pasování  na čtenáře.

Děti se obávaly, jestli zvládnou před rodiči, babičkami a pracovníky knihovny číst neznámý text. Po vřelém přijetí a prvních slovech na uvítanou byly už klidnější. Předvedly, jaké písničky a básničky se naučily, a pak už se statečně hlásily k přečtení neznámého textu.

Všichni byli úspěšní. Netrpělivě čekali na písmenkovou vílu, která se objevila až po hlasitém volání. Byla kouzelná. Víla byla s výkony dětí spokojená a všechny pasovala do rodiny čtenářů.

Na rozloučenou dostali všichni knížku s hezkými texty a od pana ředitele knihovny lízátko. Nikdo nezapomněl poděkovat, tak jsme dostali od pracovníků knihovny nejen za výkony, ale i za chování velkou pochvalu.

Mgr. Eva Vávrová, učitelka 1. třídy