Oslavy Dne dětí

09Čer, 2022

Ve středu 1. 6. se městský park nedaleko základní školy v Linecké ulici proměnil v jedno velké mraveniště.

Hemžení, přebíhání, znějící dětské hlasy, volání dávaly tušit, že se tu odehrává oslava svátku dětí.

Nejstarší žáci školy, deváťáci, tu společně s paní učitelkou Navrátilovou připravili řadu zábavných disciplín, her a soutěží, ve kterých si přišli na své především žáci 1. stupně zdejší školy.

Děti přebíhaly mezi jednotlivými stanovišti. Na každém dostaly do průvodního listu razítko, které dokládalo, že žádnou disciplínu nevynechaly. A že jich bylo! Běh na čas, shazování dřevěných kuželů, rozpoznávání vůní koření, závod autíček na ovládání, pantomima, opičí dráha, přenášení vody na lžičce…. Všude se testovala obratnost, šikovnost, herecké schopnosti, kuchařské dovednosti, matematické znalosti, ale hlavně nechyběla spousta legrace a dobré nálady.

Sladká odměna byla připravena pro všechny zúčastněné. Druhý den pak byli ve třídách odměněni ti nejšikovnější v jednotlivých disciplínách.

Deváťáci byli s průběhem celého dne spokojeni. Vyzkoušeli si, jaké je to být v roli starších rádců,  a také sami poznali, že připravit něco pro druhé, aby byli spokojeni všichni, není vůbec jednoduché. Dá to spoustu práce, vymýšlení, příprav a taky nezbytné tolerance vůči chování a „kritice“ některých chytrolínů hlavně z řad vyšších tříd.

Ale pozitivní dojmy jednoznačně převažovaly, počasí vyšlo na jedničku a slova chvály zněly všem pořadatelům zaslouženě jako rajská hudba.

Děkujeme, deváťáci. Velké díky patří i paní učitelce Navrátilové – mozku a motoru celé akce.