Olympiáda z českého jazyka – školní kolo

03Pro, 2019

Školní kolo proběhlo v pátek 29. 11. 2019.

Školní kolo proběhlo v pátek 29. 11. 2019. Zúčastnilo se ho celkem 16 žáků z 8. a 9. třídy. Během 60 minut, které byly na řešení dány, se soutěžící olympionici potýkali s mluvnickou částí, ve které museli prokázat nejen znalosti, ale především dovednost pracovat s textem a využít svou dostatečnou slovní zásobu. Ve slohové části bylo zadáno téma Tomu říkám překvapení. Každý toto téma uchopil po svém a vznikly zajímavé slohové práce, které byly omezeny na rozsah 25 – 30 řádek.

Nejlépe si s oběma částmi poradila Kateřina Dadková z 9. A, která získala celkově 39 bodů, a Patrik Nádaský z 8. A se ziskem 37 bodů. Oba nás budou reprezentovat v okresním kole Olympiády v českém jazyce 21. 1. 2020.

Současně velké díky patří i dalším „češtinářům“, které neodradil páteční odpolední termín a kteří se do soutěže se zapojili.

Mgr. Eva Luštická, vyučující ČJ