Olympiáda z českého jazyka – školní kolo

03Pro, 2018

Školní kolo proběhlo v pátek 30. 11. 2018.

Školní kolo proběhlo v pátek 30. 11. 2018. Zúčastnilo se ho celkem 6 žáků z 8. a 9. třídy. Během 60 minut, které byly na řešení dány, se soutěžící olympionici potýkali s mluvnickou částí, ve které museli prokázat nejen znalosti, ale především dovednost pracovat s textem a využít svou dostatečnou slovní zásobu. Ve slohové části většinu překvapilo netradiční téma Co všechno umí světlo. Každý toto téma uchopil po svém a vznikly zajímavé slohové práce, které byly omezeny na rozsah 25 – 30 řádek.

Nejlépe si s oběma částmi poradila Kateřina Dadková z 8. A, která získala celkově 33, 5 bodu, a Vojtěch Bureš z 9.A se ziskem 30, 5 bodu. Oba nás budou reprezentovat v okresním kole Olympiády v českém jazyce na jaře 2019.

Současně velké díky patří i dalším „češtinářům“, které neodradil páteční odpolední termín a do soutěže se zapojili. Uvádím je podle abecedy – Robin Kufa 8.A (15 bodů), Matouš Poláček 8.A (21 bodů), Michaela Šidlová 8.A (18 bodů) a Eliška Zavadilová 8.A (25, 5 bodů).

Ještě jednou velké díky a za rok při olympiádě na viděnou.

Mgr. Eva Luštická