Návštěva u krumlovských medvědů

Rozbalte si informace


19Říj, 2020

V pátek 9. října jsme vybaveni jablíčky, mrkví, piškoty, medem, mlékem a dalšími dobrotami vyrazili s naší třídou na českokrumlovský zámek.


V pátek 9. října jsme vybaveni jablíčky, mrkví, piškoty, medem, mlékem a dalšími dobrotami vyrazili s naší třídou na českokrumlovský zámek. Zde na nás čekal pan Černý, chovatel zámeckých medvědů. Dobroty pro medvědy jsme odevzdali v přípravně jídel, kde nám pan medvědář začal poutavě vyprávět.

Dozvěděli jsme se, že hradní příkop vznikl jako součást opevnění a že původní dřevěný padací most nahradil roku 1760 most kamenný se sochami Panny Marie a sv. Josefa. Tím vznikla dnešní podoba Medvědího příkopu. Historie chovu medvědů na zámku v Českém Krumlově sahá až do 16. století, tedy do doby panování posledních Rožmberků.

Měli jsme mnoho otázek a pan medvědář nám velmi trpělivě odpovídal. Nastal čas krmení, proto pan Černý uzavřel medvědy a my jsme mohli vstoupit do Medvědího příkopu. Byli jsme velmi ostražití, neboť tři medvědi nás neustále pozorovali  a nějak se nám nechtělo si s nimi hrát. Pan Černý měl pro ně připravený med, a proto medvědi ochotně plnili jeho pokyny. A my jsme naopak ochotně plnili všechny bezpečnostní pokyny. Od pana Černého jsme pak dostali také sladkou odměnu v podobě lízátka.

Ještě dlouho jsme stáli na mostě a pozorovali "naše medvědí kamarády."

Byla to velmi zajímavá exkurze.

Mgr. Jana Sejková a žáci 4. B