Návštěva Jihočeského muzea

17Kvě, 2022

Dne 11. 5. 2022 jsme spolu s 6. A navštívili novou archeologickou, přírodovědnou a národopisnou expozici v českobudějovickém muzeu.

Paní průvodkyně nás provedla chodbou, ve které byly popsány biotopy jihočeské přírody, prvním sálem, který byl věnován okolním lesům, a druhým, kde jsme dostali možnost dozvědět něco o českém vodstvu. Zbylé sály jsme si mohli prohlédnout sami.

Po návštěvě muzea někteří odvážlivci, kteří se nezalekli ani 225 schodů, vyšplhali až na vrchol Černé věže a naskytl se jim krásný výhled na České Budějovice a jejich okolí.  Poté jsme si ještě stihli nakoupit občerstvení v McDonalds a už jsme nasedali do vlaku, který nás za horkého jarního odpoledne dovezl zpět do Českého Krumlova.

Děkujeme hlavně našemu učitelskému dozoru, že to s námi vydržel a nezešílel.

Žáci a žákyně z 6. B