09Pro, 2019

Ve čtvrtek 5. prosince se v naší škole objevila vzácná návštěva...

Ve čtvrtek 5. prosince se v naší škole objevila vzácná návštěva. Jako každý rok ve stejnou dobu jsme uvítali svatého Mikuláše, jeho anděly a čerty. Celé dopoledne procházeli třídy prvního stupně, kde díky Knize hříchů hodnotili chování – hodní byli odměněni anděly, ti zlobivější si pak vysloužili pozornost čertů. Všichni ale slíbili, že se do příštího roku polepší.

Protože v naší škole jsou však vesměs hodné děti, vysloužily si nakonec všechny něco dobrého na zub. Ve všech třídách si totiž žáci připravili krásnou písničku nebo básničku, kterou přednesli Mikulášovi.

Přestože se někteří, především ti mladší, trochu báli (objevilo se i několik slziček), celé dopoledne se nakonec neslo v poklidném předvánočním duchu. Čerti nakonec s sebou do pekla nikoho neodnesli, a tak se můžeme společně těšit na nadcházející nový rok 2020.

Mgr. Richard Baloun, třídní učitel 9. třídy