Lyžařský kurz

06Úno, 2020

Stejně jako v předchozích dvou letech se konec letošního prvního pololetí nesl pro vybrané žáky sedmého ročníku ve znamení lyžařského kurzu. ...

Stejně jako v předchozích dvou letech se konec letošního prvního pololetí nesl pro vybrané žáky sedmého ročníku ve znamení lyžařského kurzu. Jelikož zájem ve třídě nebyl stoprocentní, dostali další příležitost zažít jedinečnou atmosféru této školní akce také vybraní deváťáci. Celkem se tedy přihlásilo 23 žáků naší školy. Nicméně z různých důvodů se těsně před odjezdem nakupily omluvenky, a tak jsme nakonec vyrazili v počtu 20 statečných.

Ačkoliv byla doposud letošní zima na sníh skoupá, podmínky na šumavském Špičáku (nedaleko Železné Rudy) byly poměrně dobré. Díky tomu jsme mohli lyžovat a nemuseli vymýšlet „suchý“ program, což nakonec všichni účastníci ocenili. Počasí se postupně zlepšovalo a ve čtvrteční odpoledne nabídlo dokonce slunečno a čerstvý přírodní sníh. Čtvrteční parádní podmínky však vzaly s pátečním ránem zasvé. Vytrvalý hustý déšť tak ukončil letošní kurz o pár hodin dříve.

Ale i tak čas strávený na sjezdovkách bohatě všem stačil k tomu, aby se lyžováním pobavili. A dokonce i ti, kteří stáli na lyžích vůbec poprvé, se nakonec naučili sjet kopec bez pádu a bezpečně! Domů jsme si tak všichni odvezli skvělé sportovní zážitky okořeněné o výbornou zábavu, kterou jsme si užili na horské chatě Stella, kde jsme byli ubytováni.

Na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným žákům za jejich vzorné chování (na chatě i na sjezdovkách), panu učiteli Šolcovi a instruktoru Jakubu Hynkovi za organizaci výuky a společného programu na chatě a také místnímu personálu, který se o nás skvěle staral. Snad se i další ročníky vydaří stejně dobře jako tento.

Mgr. Richard Baloun, vedoucí kurzu