Komiks pro každého

21Říj, 2019

V pátek 18. 10. čekal v Městské knihovně na žáky 8. třídy zajímavý program, ...

V pátek 18. 10. čekal v Městské knihovně na žáky 8. třídy zajímavý program, který pro ně připravila paní knihovnice Haršová.

V téměř 90 minutách je provedla světem komiksu, a to od prvopočátků až do současnosti. Součástí prezentace byla i pestrá nabídka komiksových knížek, které byly k prohlédnutí. Řada informací byla nová a velmi zajímavá. Prošli jsme společně komiksový svět Ameriky, Japonska, Evropy a skončili u nás.

Příjemné bylo, že žáci hodně věcí znali a dokázali dobře reagovat na položené otázky. V poslední části si mohli také komiksovou tvorbu prakticky vyzkoušet a obohatit svoji slovní zásobu o pojmy a výrazy typické pro tento barevný, obrázkový svět.

Když k tomu připočteme i přátelské a pohostinné prostředí oddělení pro dospělé čtenáře, perfektní připravenost paní knihovnice, slušné chování žáků a pozornost, kterou danému tématu věnovali, neměl čas zde strávený žádnou chybu.

Rádi využijeme další nabídku z programu, který knihovna nabízí, a přijdeme znovu.

Mgr. Eva Luštická, vyučující ČJ