Hudebka trochu jinak

25Lis, 2019

Při hodinách hudební výchovy v 5. třídě si nestíháme zazpívat všechny písničky, které se nám líbí, a proto jsme se i s paní asistentkou Petrou Tůmovou rozhodli pro "hudebku trochu jinak aneb spaní ve škole." Nabídka platila pro děvčata, chlapci využijí jinou možnost pobytu ve škole.

Sešli jsme se navečer a po bouřlivém přivítání a přípravě lůžek ke spaní, jsme začali zpívat. Doprovodem byla kytara, piano, Orffovy nástroje, ale i interaktivní tabule. V momentě, kdy náš zpěv zněl celou školou, přišel pan ředitel, který si námi zazpíval a zatančil. Pan ředitel nás pozval na prohlídku školní půdy. Byla to taková netradiční stezka odvahy.

Po rozloučení s panem ředitelem si děvčata užívala svého volna k hraní na kytaru, mlsání dobrůtek, chechtání a brebtání. Noční spánek byl okořeněný chrápáníčkem některých účastnic, které při snídani tvrdily, že se vůbec, ale vůbec nevyspaly.

Snídani jsme za asistence paní Petry také zvládli, usmažené sladké palačinky a teplý čaj nás částečně nabudil do školního procesu.

Akce "hudebka trochu jinak aneb spaní ve škole" dopadla, jak jinak, výborně.

Jana Sejková, Petra Tůmová, organizátorky akce