Exkurze v českokrumlovském pivovaru

25Lis, 2019

Ve středu 20. listopadu 2019 jsme přijali pozvání od „třídního dědečka“, který nás vzal na exkurzi pivovaru. Byla to aktuální a přesně načasovaná nabídka, protože v prvouce probíráme téma Můj kraj, moje město. Exkurze se zúčastnily třídy 3. A a 3. B se svými třídními učitelkami. Navštívili jsme starobylé prostory pivovaru, kam se jen tak „někdo nedostane“.

Děti se mimo jiné dozvěděly, z čeho a jak se vaří pivo, jak dlouho trvá, než uzraje, kdo je to pan sládek, co je pivní tank, sud atd. Probírali jsme celkově pivo jako náš národní oblíbený nápoj.

Po skončení prohlídky jsme poděkovali „třídnímu dědečkovi“. Tato exkurze byla pro nás velmi užitečná a děti získaly mnoho nových poznatků.

Mgr. Jana Sejková a Mgr. Slávka Houšková, třídní učitelky