Exkurze do firmy Engel

27Úno, 2019

Žáci 8. a 9. třídy navštívili v úterý 26. 2. 2019 v rámci přípravy na volbu budoucího povolání ...

Exkurze do firmy Engel spol. s.r.o. a SOŠ Velešín

Žáci 8. a 9. třídy navštívili v úterý 26. 2. 2019 v rámci přípravy na volbu budoucího povolání strojírenskou firmu Engel spol. s.r.o. v Kaplici a také SOŠ Velešín.

Exkurze ve firmě Engel byla rozdělena na 3 části. Nejprve nám byla firma formou krátké prezentace představena a potom jsme absolvovali komentovanou prohlídku celého provozu závodu. Nakonec jsme navštívili také učňovské středisko, kde žáci absolvovali praktickou část workshopu. Po vydatném obědě ve firemní kantýně jsme odjeli na návštěvu SOŠ Velešín.

Prohlídku SOŠ Velešín jsme začali v části určené pro teoretickou výuku, kde jsme měli možnost si prohlédnout školní učebny, tělocvičnu, počítačové zázemí školy, ale i poznat zajímavou práci s 3D tiskárnou. Pak jsme se přesunuli do části školy, kde probíhá praktická výuka. Prohlédli jsme si jednotlivé dílny a stroje, na kterých se žáci učí praktickým dovednostem.

Exkurze se nám moc líbila, všechny nás obohatila o nové poznatky a zkušenosti. Děkujeme!

Mgr. Michaela Vosátková, výchovná poradkyně školy