Edukofilm

04Říj, 2019

Ve čtvrtek 3. 10. navštívili žáci druhého stupně místní kino v Českém Krumlově, v pátek pak žáci 1.stupně.

Ve čtvrtek 3. 10. navštívili žáci druhého stupně místní kino v Českém Krumlově. V rámci festivalu Edukofilm viděli 3 krátké filmy. První s názvem Matsés patřil k velmi povedeným. Zachytil výpravu k domorodému kmeni na hranici Peru a Brazílie, který čelí tlaku civilizace a těžařských společností.  Druhý snímek upoutal názvem Pečená ryba – typický středomořský recept připravovaný zvlášť nebezpečným způsobem. Jak byste si pochutnali na plastové rybě vy? Odpověď asi znáte. Ve třetím filmu s názvem Nádech byly použity nevšední záběry na Zemi z Mezinárodní vesmírné stanice a vysvětlen celý proces vzniku životadárného kyslíku.

Mgr. Eva Luštická

---

V pátek 4. října jsme šli do kina v Českém Krumlově na filmy o přírodě. Viděli jsme 6 krátkých filmů.

První animovaný film byl o tom, jak jeden rybář lovil v moři místo ryb plastové lahve. Doma je očistil, dal na ně zeleninu a upekl si je.

Viděli jsme také film o užovce Simoně i film o čápu Kamilovi a jeho družce.

Moc se mi líbil film o želvách - Češi zachraňují želvy. Bylo to o Hance Svobodové, která pomáhá na malém ostrově zachraňovat malinkaté želvičky. A víte, že želvy nevnímají červené světlo?

Zvláštní byl film o lidech, kteří měli místo hlav Rubikovy kostky. Všichni je měli poskládané. Jedněm rodičům se ale narodilo miminko s kostkou neposkládanou a všem se zdálo divné, jiné než ostatní.

Postřehy žáků z III. A zapsala Mgr. Slávka Houšková, třídní učitelka

---

V pátek 4. 10. jsme v českokrumlovském kině nahlédli do podmořského světa. V rámci festivalu Edukofilm jsme díky videím slavného potápěče Steva Loriho poznali kouzlo potápění například s murénou. I když se jí většina lidí bojí, byla nezvykle milá a přátelská. Další podmořští tvorové, které jsme viděli ve videích, byli například žralok bílý, kapustňáci neboli mořské krávy.

Všechno bylo velmi zajímavé a poučné. Nikdy nesmíte dát najevo strach a obavy, zvířata vše vycítí a mohou být pak velmi nebezpečná. Jinak je ale podmořský svět krásný.

žáci 5. třídy