Dopravní soutěž mladých cyklistů

23Kvě, 2019

Ve středu 22. května 2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Jako tradičně jej pořádal místní Dům dětí a mládeže ve spolupráci s krajskými koordinátory BESIP, pracovníky Českého červeného kříže a Policií ČR.

Naši reprezentanti soutěžili v kategorii starších žáků v konkurenci dalších dvou týmů (ZŠ Kaplice a ZŠ Vyšší Brod). Samotné zápolení sestávalo ze čtyř disciplín. První z nich byl test znalosti dopravních předpisů, následovala jízda zručnosti a ověření praktických i teoretických poznatků ze zdravovědy. Na závěr pak přišel závěrečný test – jízda po dopravním hřišti. Při té museli účastníci prokázat, že své znalosti dokážou úspěšně používat v běžném provozu. Na dodržování pravidel silničního provozu zde dohlíželi zástupci Policie ČR a BESIP, kteří nekompromisně „odměňovali“ každý přestupek trestnými body. Nutno podotknout, že našemu družstvu se tato disciplína vydařila mnohem lépe než v loňském ročníku.

Možná právě díky skvělému výkonu všech členů v této nejtěžší disciplíně obsadilo naše družstvo v celkovém hodnocení pěkné druhé místo za perfektně připravenými žáky z Kaplice, kteří celou soutěž opanovali. Na třetím místě tak skončil tým ZŠ Vyšší Brod. A díky tomu, že vyšlo i poměrně slušné počasí, si všichni zúčastnění letošní okresní kolo Dopravní soutěže náležitě užili.

Mgr. Richard Baloun