Doba adventu ve 4. A

12Led, 2022

Vánoce jsou už za námi, ale my jsme si předvánoční dobu zpestřili několika zážitky.

Nejprve jsme se 8. prosince zúčastnili Vánočního programu v muzeu, kde jsme si vytvořili roztomilé skřítky, povyprávěli jsme si o zvycích a tradicích a na závěr jsme se podívali na jeden díl Maxipsa Fíka jak jinak než s názvem O Vánocích.

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si udělali malý výlet ke koním do Jezdeckého klubu Slupenec. Získali jsme spoustu informací o koních a prohlédli jsme si hříbátka. Donesli jsme jim také dobroty v podobě jablek, mrkví, tvrdého pečiva a kostek cukru. Odvážlivci koně dokonce nakrmili sami. Odměnou nám byl horký čaj s místním domácím medem a dárek v podobě pohlednic. Potěšilo nás pozvání na další návštěvu. Po návratu do třídy jsme si stihli ještě užít vánoční besídku, zahrát a zazpívat koledy, rozdat si dárky.

Závěrem přejeme všem hodně zdraví a štěstí v novém roce!

Žáci a žákyně ze 4.A