Divadelní představení

07Kvě, 2019

Divadlo KRAPET Praha nastudovalo pro děti novou inscenaci - Maxipes Fík.

Divadlo KRAPET  Praha nastudovalo pro děti novou inscenaci - Maxipes Fík. Do divadla jsme se moc těšili, i když jsme Fíka  dobře znali z televize. Po celé představení jsme se náramně bavili a   spolupracovali s herci.  Cvičili jsme s Fíkem  jako ve škole, hledali zloděje, fandili Fíkovi, když lovil dýmku, nebo zachraňoval kapitána, který spadl přes palubu. Cestovali jsme po Africe, severním pólu a pluli po mořích. Obdivovali jsme nápadité kostýmy, kulisy a  především hudbu, která nás vtáhla do děje.

A co se nám nejvíc líbilo?  Myslivec na lyžích, silák, kterého Fík položil na lopatky, jak šel Fík pro pivo a dostal soudek, lev a zajíc, vánoční stromeček, u kterého  jsme všichni společně zpívali koledy, jak Fík rychle rostl, jak tatínek stavěl pro Fíka domeček a samozřejmě nejvíc Fík a Ája  A co se nám nelíbilo? Snad jen to, že chtěl myslivec zajíce zastřelit.

Po návratu do školy jsme si o všem znovu povídali a některé scénky jsme si zahráli. Měli jsme díky Fíkovi hezké pondělní dopoledne.

Mgr. Eva Vávrová