Divadelní představení očima druháčků

Rozbalte si informace


17Kvě, 2019

Ve středu 15. 5. 2019 šly třídy 2. A a 2. B do divadla na pohádku Medová královna. ...


Ve středu 15. 5. 2019 šly třídy 2. A a 2. B do divadla na pohádku Medová královna. Byla o včelaři a jeho vnučce Johance. Ta chtěla med do čaje, ale on došel. Včelař jí řekl, ať na něj počká, že pro něj dojde. Ale ona nepočkala. Vešla do úlu, a když vyšla, byla celá nateklá, protože ji poštípaly včely. Včelař jí na to dal cibuli. Potom pomohla včelce, která se jmenovala Průzkumnice, a ta ji vzala do úlu. Tam se Johanka setkala s královnou a ta jí řekla, že má 23 118 včelích dětí. A dala jí med.

A. Mlčáková

 

Bylo to o tom, jak dědečkova vnučka Johanka vlezla do úlu a popíchaly ji včely. Dědeček jí na to dal cibuli a už nebyla nafouklá.

 

Tahle pohádka byla o tom, jak se chovat ke včelám.

 

Druháci šli do divadla na Medovou královnu. Začalo to tím, že vnučka přijela za svým dědečkem včelařem. Chtěla si s ním hrát, ale děda řekl, že si nejdřív dají čaj. Ten byl hořký a med bohužel došel. Dědeček navrhl, že pro med dojde, ale vnučka byla nedočkavá a šla tam sama. Včely ji poštípaly a ona se jich bála. Potom zachránila včelu Průzkumnici, ta ji vzala do úlu. Johanka se setkala se včelí královnou a dostala med.

O. Šimon