23Dub, 2019

Ve středu 17. 4. 2019 se žáci 1. - 4. třídy zúčastnili akce, kterou už tradičně pořádal Dům dětí a mládeže v Českém Krumlově, za což jim patří velký dík, protože tato akce je vždy skvěle připravena a aktivity jsou rozmanité. Setkání v parku bylo uspořádáno ke Dni Země. Cílem bylo připomenout dětem důležitost ochrany životního prostředí. Tématem se stal život na louce. Žáci se sešli v Městském parku ve sportovním oblečení a byli připraveni plnit různé úkoly na 12 stanovištích např. prolézání pavoučí sítě, stavění mraveniště, oblékání strašáka, "sosání" nektaru. Aktivity se střídaly, aby se děti nenudily. Trénovali jsme i vědomosti v připravených hádankách nebo ve třídění skupin hmyzu. Na jednom ze stanovišť jsme se naučili novou píseň Marie Kružíkové s názvem Hezky je na světě.

K všeobecné pohodě přispělo i hezké počasí a všichni jsme z parku odcházeli příjemně naladěni.

1. Klimešová, S. Houšková, J. Sejková, R. Kurz – třídní učitelé