Den řemesel

17Pro, 2018

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 jsme se zúčastnili tradiční předvánoční akce SOŠZ a SOU v Českém Krumlově

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 jsme se zúčastnili tradiční předvánoční akce SOŠZ a SOU v Českém Krumlově, která je zaměřená na jednotlivé obory, které škola vyučuje.

Mohli jsme si vyzkoušet pracovní aktivity v řemeslných oborech, jako je instalatér, zedník, klempíř, truhlář. Ze dřeva si bylo možno vyrobit např. pokladničku, podložku pod hrnec nebo krmítko pro ptáky. Atraktivní zastavení bylo připraveno u učebního oboru kuchař – číšník. Nejenže jsme mohli ochutnat jejich vlastnoručně připravené koktejly a palačinky, ale také jsme si sami mohli vyzkoušet naši šikovnost při zdobení zeleniny. Nově jsme si mohli také zajezdit v rámci výuky řízení motorových vozidel na trenažéru.

Součástí akce byla i soutěž, která bude vyhodnocena. Nejúspěšnější žáci získají zajímavé ceny.

Den řemesel patří k zajímavým akcím, které škola pro své budoucí zájemce o učební i studijní obory pořádá, a věříme, že jich bude mít dostatek. Nám se líbila a určitě budeme o řadě oborů přemýšlet.

Žáci 8. a 9. třídy ZŠ Linecká