Co do kanalizace nepatří

04Čer, 2022

V pondělí 30. 5. 2022 se postupně žáci první až čtvrté třídy zúčastnili programu Co do kanalizace nepatří.

Dozvěděli se, odkud je naše město zásobováno pitnou vodou, zda je vhodnější podpovrchová či povrchová voda, seznámili se se zdejší čističkou odpadních vod a její historií. Velmi je zaujala krátká videa z čištění vody (např. bakteriemi) i fotky různých předmětů, které společně s odpadní vodou doputovaly až do čističky. S hrůzou zjistili, jaký nepořádek v odpadní vodě a při čištění dokážou udělat vyhozené nedojedené potraviny do WC, lógr či použité oleje vylité do odpadu v dřezu, vlasy spláchnuté při mytí hlavy do odpadu atd., jak složitě se tento odpad odstraňuje. Překvapila je i finanční náročnost tohoto čištění.

Každý žák za odměnu obdržel magnetku a celá třída společenskou hru i s pozváním do Vodárenské věže v Českých Budějovicích, kde je v současné době velkým lákadlem  nová úniková hra.

Mgr. Jana Véle, třídní učitelka IV. A