Branná soutěž

24Dub, 2019

V úterý 16. dubna 2019 proběhlo na Dubíku oblastní kolo Branné soutěže ...

V úterý 16. dubna 2019 proběhlo na Dubíku v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu oblastní kolo Branné soutěže. Kromě krásné přírodní lokality známého vrchu se část soutěže konala v areálu českokrumlovské Základní školy Plešivec. Naší školu reprezentovalo družstvo ve složení Michaela Šidlová, Ema Štaberňáková, Matouš Poláček, Tomáš Poláček, Patrik Nádaský a Vojtěch Bureš. Organizaci měli na starosti zástupci všech složek integrovaného záchranného systému, skautské organizace a města Český Krumlov.

Soutěž samotná spočívala v absolvování deseti stanovišť. Ta byla zaměřena na různé disciplíny, které řádně prověřily jak fyzické, tak mentální síly soutěžících. Mezi ty nejzajímavější patřila střelba ze vzduchovky, práce s mapou a buzolou, zdravověda či házení granátem.

Našemu družstvu se dařilo velmi obstojně. Především na stanovištích, která testovala silové schopnosti, podali všichni úctyhodné výkony. Zřejmě největší slabinou byla střelba, na níž budeme muset do příštího ročníku nejvíce zapracovat.

Celkově tak náš tým obsadil v konkurenci deseti škol z ORP Český Krumlov dělené 5. místo, přičemž na stupně vítězů nám scházelo pouhých 5 bodů! Rád bych všem členům družstva pogratuloval a poděkoval jim za odvedené výkony.

Mgr. Richard Baloun, vyučující Tv