Beseda se starostou města Český Krumlov

03Lis, 2021

V úterý 2. 11. jsme v rámci hodin Občanské výchovy přivítali ve třídě 9. A a 6. B vzácnou návštěvu.

Žáci měli možnost nejen poznat, ale i otevřeně si popovídat s vrcholným představitelem města Český Krumlov, a to přímo s panem starostou Mgr. Daliborem Cardou. Celá beseda se nesla v duchu otázek a odpovědí, které se týkaly všech oblastí života ve městě. Žáky zajímala otázka rozpočtu města, investic, další výstavby a oprav ve městě, vliv pandemie na chod města, otázka sportovišť, výstavby nového zimního stadiónu, přeměny kasáren ve Vyšném.  Nechyběly ani tradiční dotazy na plavecký bazén a dotazy ohledně výstavby rychlého občerstvení typu McDonalds a další. Zazněla také zajímavá otázka, co chce město udělat pro to, aby si udrželo mladé lidi, kteří by v něm chtěli bydlet a pracovat.

Pan starosta odpovídal i na osobní dotazy vztahující se k jeho práci, zda bude kandidovat v dalším volebním období, kolik má volného času a jak ho tráví.

Panu starostovi děkujeme za jeho čas, za perfektní a vyčerpávající odpovědi na všechny dotazy. Bylo příjemné vidět a slyšet člověka, kterého práce, kterou pro město dělá, stále baví a má z ní radost.

Mgr. Eva Luštická, vyučující OV