Beseda o šelmách

22Lis, 2018

V pondělí 19. listopadu navštívila čtvrtou třídu ...

V pondělí 19. listopadu navštívila čtvrtou třídu pracovnice Vojenských lesů a statků ČR s připraveným programem o lesních šelmách, které žijí v naší republice. Nebylo to jen strohé naslouchání, ale žáci byli sami „učiteli“. Nejdříve se rozdělili do osmi skupinek, ve kterých skládali puzzle, které jim odhalily, na kterou lesní šelmu se stanou odborníky. Takto poznali hranostaje, lišku, jezevce, vydru, medvěda, kunu, vlka a rysa. Nejdříve pracovali v pracovním listu, kde měli doplnit informace podle toho, co si o dané šelmě myslí, že znají. Následně dostali krátký text, kde se dozvěděli základní informace (hmotnost, potravu, místo výskytu atd.) o svém zvířeti. Po zpracování těchto informací je potom odprezentovali ostatním spolužákům, a tak celá třída dostala informace o všech šelmách žijících v našich lesích.

Takto strávené dvě vyučovací hodiny byly velice příjemné. Žáci se do práce ochotně zapojovali a v závěru besedy měli na paní Heřmánkovou řadu dotazů. Už se těšíme na další zajímavé téma z lesního prostředí.

Mgr. Roman Kurz