Lyžařský výcvik

30Led, 2023

Sedmáci a osmáci na lyžáku

Lyžařský kurz žáků 7. a 8. tříd naší školy se uskutečnil v Železné Rudě ve dnech 9.1.- 13.1. 2023.Naše pětidenní dobrodružství začalo poklidnou jízdou autobusem napříč šumavskou krajinou. Přivítali nás v penzionu Alpský dům, kde jsme se pohodlně ubytovali. Bydleli jsme v pokojích rozdělení na holky a kluky. Ubytování bylo celkem fajn, jen postele byly docela tvrdé. V penzionu nám i vařili, názory na jídlo se liší, ale nám chutnalo.

Lyžovali jsme dohromady tři dny, což při charakteru letošní zimy považujeme přímo za zázrak. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Začátečníci lyžovali na malém kopečku, na kterém se učili základy s paní učitelkou Perneckou. Ostatní, zkušenější, lyžovali na svahu s kotvou, kde si společně zlepšovali techniku s paní učitelkou Navrátilovou. Svah byl skvělý v tom, že byl vhodný, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nakonec jsme se na něj postupně propracovali skoro všichni. Sněhu bylo málo, ale lyžovat se dalo. Lidí a jednotlivých škol tam bylo dost, ale paní učitelky to vychytaly časově tak, že fronty na kotvu nebyly příliš dlouhé. Překvapilo nás, že jsme se toho hodně naučili i od sebe navzájem. V porovnání s ostatními školami jsme strávili na svahu nejvíc času. Bylo skvělé, že nám milý majitel penzionu vozil lyže až pod svah. Každý večer jsme se bavili. Některé večery samostatně po skupinkách, jindy byl program pro všechny.

Nechyběly ani pěší vycházky. První odpoledne jsme se vydali na procházku až k německé hranici a obhlédnout okolí. Ve středu jsme si po lyžování trochu odpočinuli. Dozvěděli jsme se, že nás večer čeká diskotéka a že máme mít masky. Tak jsme začali improvizovat. Jedni si masky vyrobili z papíru a druzí si je namalovali na obličej. Takto zkrášlení jsme se vydali na diskotéku, kterou jsme si všichni moc užili. Poslední večer jsme šli na bowling. Kdo se zrovna nebavil shazováním kuželek, zahrál si šipky, fotbálek anebo deskovku podle vlastního výběru. Bowling nám šel výborně. Všichni jsme rádi, že si nikdo v průběhu lyžáku nijak neublížil.

Na závěr děkujeme paní učitelce Pernecké, paní učitelce Navrátilové, paní asistence Tůmové a paní učitelce Sejkové za jejich trpělivost a ochotu a díky nim i skvěle strávených pět dní v šumavské přírodě. Za všechny zúčastněné sepsala

Zuzana Vysušilová a Marie von Wallbrunn z 8.A