Jak se spí ve škole?

30Kvě, 2023

2. A spí ve škole

Jak se spí ve škole?

To si vyzkoušeli naši druháčci ze čtvrtka na pátek 12. – 13. května. Sešli se po 18.00 hodině vybaveni spacáky, knížkou na čtení, baterkou, koláči, bábovkami od maminek a dalšími důležitými věcmi, jako je třeba dobrá nálada, kupa těšení a trocha napětí - jaké to vlastně bude?

Jednadvacet malých dobrodruhů si užilo plno zábavy. Nejdříve si zahráli v tělocvičně pohybové i zábavné hry a nasmáli se dosytosti při vymyšlených reklamách. Po malém občerstvení je čekala cesta jen pro otrlé. Vypravili se s baterkami na průzkum školní půdy a chodby v 2. patře, kde sídlí jejich starší kamarádi z 2. stupně. Jaká to byla úleva, když už zachumlaní ve spacácích si mohli před spaním číst vlastní knížku. Zážitků bylo tolik, že se jim nechtělo vůbec usínat, a tak není divu, že tentokrát šli „do hajan“ až ve 23.00 hod. a vzhůru byli již kolem 5. hodiny ranní.

Ještě chvíli jsme lenošili u pohádky Pat a Mat a až do snídaně jsme si vyprávěli všechny zážitky uplynulých hodin. Náš školní bufet, jak jsme nazvali cvičnou kuchyňku, tentokrát zásobil čerstvým pečivem jeden z tatínků. A po bohaté snídani jsme odhodlaně nastoupili na 1. vyučovací hodinu.

Že se po pár minutách vyučování zhroutilo a děti si začaly při referátech o knihách pomalu pokládat hlavy na lavici, se dalo předpokládat. A tak naše ležení ve spacácích bylo obnoveno a já, paní učitelka, za pravidelného oddychování svých nočních dobrodruhů jsem četla celé dopoledne pohádky, než se všichni „dorůžova“ vyspinkali. Někteří ještě stihli před obědem svačinu, protože zásoby od našich maminek jsme opravdu museli sníst. V 11.00 hod. se čerstvě vyspaní druháčci přesunuli na oběd do školní jídelny a s úsměvem odcházeli domů.

A tak jsme se ve škole nakonec moc hezky vyspali, a kdyby nebyly prázdniny již za dveřmi,
určitě bychom si to rádi zopakovali.

Mgr. Jana Sejková, třídní učitelka malých nocležníků