Parlament dětí a mládeže

29Říj, 2023

Školní parlament opět v ZŠ Linecká

V září si žáci ve škole zvolili své zástupce do Žákovského parlamentu školy. Následně si odhlasovali tři zástupce, kteří budou členy Parlamentu dětí a mládeže Český Krumlov za ZŠ Linecká. Zvolenými zástupci se stali: Jan Máče (7.A), Jakub Borovka (6.A) a Linda Gütwirthová (9.A). Při zasedání Parlamentu dětí a mládeže se budou setkávat zástupci všech základních a středních škol, včetně gymnázia v Českém Krumlově.

První setkání proběhlo na městské radnici v úterý 17. 10. 2023. Úvodní slovo tohoto setkání si vzal pan starosta Alexandr Nogrády. V průběhu setkání se slova ujal například: předseda Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy – David Kaszpera, Adam Vácha z Jihočeského studentského parlamentu a Jan Čermák, který tento českokrumlovský projekt koordinuje. Za celou organizací a programem této akce stála skvělá Štěpánka Kučerová.