Linecká jablka pro krumlovské medvědy

02Říj, 2022

V rámci předmětu Pracovní činnosti chodíme se školáky 8. tříd ZŠ Linecká pravidelně na nedalekou školní zahradu, pokud nám to počasí dovolí.

Po loňské neúrodě se jediná naše velká stará jabloň obsypala červenými jablíčky, která na stromě bohužel moc dlouho nevydržela. A tak nezbývalo než každý zářijový týden s osmáky sbírat a sbírat, třídit a třídit a rozdávat na štrúdl nebo jen tak do kapsy na svačinu. Jenže jablek bylo pořád hodně a rozhodně by nevydržela dlouhé skladování.

Napadlo mě zavolat panu Černému, zasloužilému krumlovskému medvědáři, jestli by pro medvědy nechtěl zdravou svačinu. Slovo dalo slovo a akce "Linecká jablka pro krumlovské medvědy" dopadla na jedničku.

Máme z toho všichni dobrý pocit a navíc předběžně domluvenou návštěvu u medvědů pro pracanty z 8. A i B. Největší poděkování ale samozřejmě patří staré jabloni :-)

Šárka Havlíková