Aktivity 1. a 2. třídy

19Lis, 2019

Co se děje v 1. a 2. třídě?

Ve čtvrtek 14. 11. byli prvňáčci na výchovném koncertu v Základní umělecké škole v Českém Krumlově. V programu jim byly představeny smyčcové nástroje. Děti si tak poslechly písně a skladby hrané na housle, violu, violoncello a basu. Někteří si dokonce hru na některý smyčcový nástroj sami vyzkoušeli. Kromě toho jsme se také dozvěděli, z jakých částí se smyčcové nástroje skládají, jak a z čeho se vyrábějí. Koncert se nám moc líbil a rádi do ZUŠ zase zavítáme.

V pondělí 18. 11. prvňáci a druháci navštívili Městské divadlo a zhlédli představení „Vánoční čas“. Jů a Hele, postavičky známé z televizního pořadu Studio Kamarád, spolu s Mufem zlobišákem přinesly dětem tu pravou vánoční atmosféru. Nechyběly vánoční básničky, písničky a vtipné scénky. Herci se svými loutkami a také spolu s dětmi z publika vykouzlili i pořádnou zimu, ozdobili stromeček a upekli perníčky. Děti je za to odměnily dlouhým potleskem.

Mgr. Martina Jiřičková a Mgr. Eva Vávrová, třídní učitelky