Adaptační pobyt šesťáků na Olšině

11Říj, 2021

Na přelomu září a října se sešli žáci a žákyně 6. A, 6. B ...

Na přelomu září a října se sešli žáci a žákyně 6. A, 6. B a jejich třídní učitelky v překrásné krajině nejvýše položeného rybníka v Čechách, což je rybník Olšina. Využili možnosti ubytování v rekreačním objektu Vojenských lesů a statků Horní Planá a strávili tu tři dny.

Dny byly naplněny převážně kolektivními hrami, které měly hlavní cíl – poznat své spolužáky v jiných situacích a v jiném prostředí, stmelit třídní kolektivy a navázat vztah s novými učiteli na druhém stupni ZŠ. Náplň jednotlivých dnů již tradičně připravil Mgr. Jakub Průcha z PPP v Českém Krumlově.

Mezi aktivity, které měly největší úspěch, patřila hlavně noční bojová hra, hry na důvěru, při kterých se využívalo lano, hry se zapojením představivosti a fantazie, týmové hry a večerní taborák spojený s opékáním buřtů a hrou na kytaru.

Julie Šrámková 6. B
„Když už padla hluboká noc, psali jsme na papírové loďky, které jsme si sami vyrobili, svá přání, která by se mohla splnit během tohoto roku. Pak jsme plápolající lodičky pustili po hladině rybníka.“

Isabella Klopfová 6. B
„Hodinu před odjezdem nám Kuba nalepil na záda papír, na který měl každý napsat něco hezkého o tom druhém. Nikdo nevěděl, od koho tam má vzkaz, který ho většinou potěšil. Užila jsem si to tam a seznámila se s „áčáky“. Našla jsem si mezi nimi kamarádku Annu.“

I přes občasnou nepřízeň počasí se pobyt vydařil, každý si v něm určitě našel to, co ho bavilo a zaujalo.

Žáci a žákyně 6. A a 6. B