Adaptační kurz 6. třídy

30Kvě, 2019

V období od 15. – 17. 5. 2019 byl naplánován pro třídu 6. A adaptační kurz ...

V období od 15. – 17. 5. 2019 byl naplánován pro třídu 6. A adaptační kurz v obci Křemže, která se nachází nedaleko nejvyššího vrcholu Blanského lesa – Kleť.

Veškeré přípravy byly hotové. Všichni se těšili na společný pobyt, který stráví v malebné krajině. Třídní paní učitelka spolu s paní učitelkou Vosákovou si své svěřence vyzvedly v daný čas 15. 5. 2019 na autobusovém nádraží v Českém Krumlově. Společně nastoupili do autobusu a adaptační kurz mohl začít.

V Křemži jsme byli ubytováni v tamní ubytovně TJ Sokol Křemže, ve které jsme společně trávili většinu času, protože nám počasí nepřálo. Venku převážně pršelo a byla zima, přesto jsme tam také absolvovali několik aktivit. Byla velká škoda, že jich nemohlo být víc. Proto bylo třeba vymýšlet převážně aktivity uvnitř ubytovny, ale i tak o zábavu nebyla nouze. Mezi společnou zábavou jsme také museli doplňovat energii a tu jsme čerpali z obědů místní základní školy, ve které se nám moc líbilo. I jídlo bylo chutné. Naši žáci si tak mohli prohlédnout jinou základní školu, která byla upravená i čistá, a světe div se, místní žáci se tam museli také stejně učit jako na naší základní škole.

První večer, protože byl pro nás slavnostní, jsme se rozhodli jít na večeři do restaurace. Paní učitelky se zprvu obávaly, zda se žáci budou umět vhodně chovat v restauraci, ale nakonec byly spokojené. Druhý večer jsme měli naplánováno opékání buřtů, ale vzhledem k tomu, že zase pršelo, bylo rozhodnuto, že špekáčky připraví paní učitelky jinak. A myslíme si, že to zvládly, všem totiž chutnalo.

Adaptační kurz uběhl tak rychle, že se nám nechtělo ani domů. Paní učitelky i žáci by si ho klidně rádi zopakovali.

Mgr. Vlasta Plánská, třídní učitelka 6. třídy