Týdenní plán 4. - 8. 4.

I tento čtvrtek budeme potřebovat na pracovní činnosti jehlu, bavlnku a látku (většina dětí má ve škole), knihu na čtení ať děti tento čtvrtek opět nenosí. Do konce týdne už musí opravdu všechny děti přinést vypracovaný čtecí list ke klasickým pohádkám.

V pondělí 11. 4. se budou od 16:00 do 18:00 konat třídní schůzky - individuální formou jako ty minulé.

V pondělí 11.4. se třetí hodinu zúčastníme besedy na téma "Co do kanalizace nepatří".

CO SE UČÍME TENTO TÝDEN

ČESKÝ JAZYK

Učíme se vyjmenovaná slova po S - do konce týdne by je děti měly umět vyjmenovat zpaměti. Opakujeme vyjmenovaná slova po P, určujeme slovní druhy, u podstatných jmen pak rod, číslo a pád.

Pracovní sešit: str. 21 - 22

Interaktivní učebnice - str. 77 - 79

Učebnice ČJ - odkaz

MATEMATIKA

Opakujeme sčítání a odčítání v číselném oboru do 1000 ústně i písemně, zaokrouhlování na desítky a stovky, řešíme slovní úlohy. Učíme se rýsovat kružnice.

Pracovní sešit Matematika 3 - 2. díl: str. 7, 8

Učebnice Matematika 3 - 2. díl: str. 49 - 52

PRVOUKA

Opakujeme, co jsme se naučili o lidském těle a zdravém způsobu života - pročteme ještě učebnici str. 38 - 41, v pátek si napíšeme test - podle stran 35 - 37.

Pracovní sešit Já a můj svět: str. 67,  70 - 71