Dějepis 23. - 27. 3. 2020

Materiály na tento týden

Zdravím :)

Tento týden se podíváme na několik témat týkajících se odboje v protektorátu.

1) Tři králové - odbojová skupina

• poslechněte si rozhovor na Českém rozhlasu Plus o odbojové skupině Tři králové

2) Součástí odboje se stávali i špičky předválečné politiky, jako např. Alois Eliáš. Přečtěte si o něm krážký článek v učebnici na straně 81 vpravo dole.

3) Přečtěte si kapitolu o Atentátu na Heydricha na straně 85 a odpovězte na otázky do sešitu na konci kapitoly (str. 86) Nezapomeňte na zelené pruhy na obou stranách!

Prosím, podívejte se na následující odkaz. Jedná se o zajímavou aktivitu ve které máte možnost nahlédnout pod pokličku propagandy ve školách během druhé světové války. Jedná se o práci s historickým pramenem. Stojí to za to! Zabere to hruba 20 minut.

Co se učíme kromě počítání?

Cvičení se dá udělat i bez vyplnění údajů, ale budu rád, když vyplníte Email mého učitele jakubck3@gmail.com. Rád se podívám, jak jste se s tím poprali.

_________________________________________________________________

Pro zájemce jsem také založil studijní kurzy dějepisu v prostředí Google Classroom. V průběhu týdne přidávám různé kvízy, úkoly navíc, zajímavé aktivity nebo materiály. Zde je třeba mít zaregistrovaný Google účet. Kvízy a aktivity přidané na Google Classroom se připomenou za pomocí google mailu a zde na stránkách se o nich budou objevovat informace, abyste nemuseli hlídat více zdrojů naráz.

Jak se přidat ke kurzu vám ukáže následující videonávod.

Odkaz na Google Classroom

kód kurzu: oqnbyhy

Discord ani Google Classroom povinné samozřejmě nejsou, nicméně představují zajímavou alternativu ke klasickému samostudiu.

Jakub Šolc

V případě dotazů mě prosím kontaktujte na emailovou adresu jakubck3@gmail.com