Příprava z ČJ od 30. 3.

Všichni si procvičujte také pomocí pracovních listů, které najdete pod odkazem Procvičení PL. Budu ráda, když mi je vyplníte v elektronické podobě a odešlete na školní mailovou adresu. Každý odeslaný PL vám co nejrychleji opravím a okomentuji, abyste viděli, kde děláte chyby, a mohli si je opravit. U řady z vás už to takhle funguje, tak budu ráda, když se co nejdřív přidáte i další šesťáci.

Úkoly z mluvnice na příští týden se budou týkat přídavných jmen. Jejich dělení si procvičte pomocí PL a pošlete mi ho zpět. Nově si přidejte přídavná jména tvrdá. Do ŠS si opište skloňování vzoru mladý uč. strana 71 ve všech rodech a číslech. Pozor na obtížný 1. pád čísla množného rodu mužského životného! Opište si i tabulku na straně 72, kde jsou pravopisné oříšky připomenuty. Písemně do ŠS si udělejte cvičení 1 a ze strany 71 a cvičení 3 a 4 ze strany 72.

Ze slohu nezapomeňte na slohovou práci Pohled do zrcadla (popis vlastní osoby). Kdo ji ještě nemá, tento týden ji dodělá do slohového sešitu.

Z LV se pustíme do Karla Poláčka. Opište si ze strany 159 údaje o autorovi do sešitu a přečtěte na straně 155 v úvodu (proložené písmo) o době, ve které vznikala tato knížka, a o smutném závěru života spisovatele. Ukázku zatím číst nemusíte, ale pusťte si na YouTube alespoň jeden díl z televizního seriálu Bylo nás pět. Uvidíte, že vás pobaví.

Pro další procvičování hlavně pravopisu a pro opakování učiva využijte webovou stránku www.gramar.in

Procvičení a opakování učiva

Hodně zdaru, pokud potřebuje pomoci, pište mi na školní mail. EL