Dějepis 23. - 27. 3. 2020

Rozbalte si informaceSamostatná práce


Zdravím všechny,

V tomto týdnu se podíváme na dva nejdůležitější městské státy, Spartu a Athény.

Prosím, podívejte se do učebnice na str. 81 - 83, pročtěte si kapitoly a zodpovězte do sešitu odpovědi na otázky pod odstavci.

Překreslete si tabulku na str. 81 (pod Spartou) a 83 pod Athénami. Tyto tabulky zobrazují systém vlády v jednotlivých státech.

Min. v pěti větách napište a odůvodněte, v jakém z těchto dvou států byste chtěli žít, pokud byste byli tehdejšími Řeky.

_________________________________________________________________

V rámci výuky a samostudia jsem založil školní Discord server, kde se žáci ZŠ Linecká scházejí, mohou spolu chatovat, volat a diskutovat. Pokud si nevíte rady s nějakými úkoly z jakéhokoliv předmětu, rádi byste se zúčastnili případných online hodin AJ nebo dějepisu nebo si chcete jenom popovídat se spolužáky a zjistit, jak se mají, tak budeme určitě rádi, když se připojíte.

Pro připojení vám stačí kliknout na následující odkaz. Nemusíte nic instalovat ani se registrovat. Lze se připojit přímo z prohlížeče po zadání přezdívky.

https://discord.gg/bFyMJ7U

_________________________________________________________________

Pro zájemce jsem také založil studijní kurzy dějepisu v prostředí Google Classroom. V průběhu týdne přidávám různé kvízy, úkoly navíc, zajímavé aktivity nebo materiály. Zde je třeba mít zaregistrovaný Google účet.

Jak se přidat ke kurzu vám ukáže následující videonávod.

https://www.youtube.com/watch?v=ZodDEWRn7Xo

Odkaz na Google Classroom

kód kurzu: rsc3ron

Discord ani Google Classroom povinné samozřejmě nejsou, nicméně představují zajímavou alternativu ke klasickému samostudiu.

S pozdravem

Jakub Šolc