Organizace výuky matematiky

Vážení rodiče, milí žáci,

letos se nově potkáváme se žáky na hodinách matematiky. Ve třídě máme domluveno, že každé pondělí až čtvrtek máme algebru - počítáme v učebnici a zapisujeme do sešitu M školní a každý pátek míváme geometrii, přičemž rýsujeme do sešitu geometrie. Rýsovací potřeby stačí nosit pouze v pátky.

Během měsíce září jsme s žáky opakovali základní pojmy v matematice a základní početní operace s přirozenými čísly - učivo předchozích ročníků (pamětné sčítání a odčítání, písemné sčítání, odčítánínásobení dvojciferným činitelem, dělení jednociferným dělitelem, zaokrouhlování, atd. Opakovat můžete nejen z 1. dílu učebnice ale i na stránkách, které používáme ve výuce, viz. odkazy, či formou her na portále wordwall - též lze stáhnout jako aplikaci do mobilu.

Pro zvládnutí letošního učiva je nezbytná znalost malé násobilky, stále opakujeme a stále to bohužel většinou neodpovídá úrovni žáků 6. ročníku. Prosím tedy ve volných chvílích cvičte násobilku jakoukoli formou, např. na školákově. Každé pondělí si dáváme výzvu na 120 vteřin, při kterých počítáme co nejvíce příkladů na malou násobilku a sledujeme náš progres.

V případě nepřítomnosti dbejte prosím na to, ať jsou žáci zodpovědní a sami si zjišťují zameškanou látku - ať už od svých spolužáků či ode mě.

Nyní začínáme kapitolu DESETINNÁ ČÍSLA - od zítřku začínáme pracovat se 2. dílem učebnice (oranžovou), od zítřka si prosím noste tuto učebnici.

Doučování probíhá každý čtvrtek od 13 hodin s p. učitelkou Navrátilovou, která vyučuje matematiku v paralelní třídě. S konkrétními žáky jsme domluveni na účasti.

Děkuji za pročtení tohoto příspěvku a v případě dotazů se na mě neváhejte obrátit. Můj email je: jaroslav.hanzal@zslinecka.cz

Pilné procvičování a pěkný zbytek dne,

J. Hanzal