Týden 8.10. - 15.10.2021

Milí rodiče a žáci,

další týden je za námi a opět zasílám přehled probraného učiva v tomto týdnu. Doučování probíhá dle domluvených časů, v rámci domácí přípravy procvičujte na uvedených odkazech a z našich zápisů v sešitě. Kroužek Let´s speak English probíhá v pondělí od 13 hodin s přihlášenými žáky. Žáky si vždy vyzvednu ve 13:00 před školou.

Matematika

•  základní početní operace s přirozenými čísly - učebnice 1. díl (do str. 32 - vybraná cvičení), procvičuj na tomto odkazu
    • převody jednotek hmotnosti - nové jednotky (metrický cent (q) a dekagram (dkg)) - kresba pomůcky pro převod a práce s ní
    • písemné násobení - učebnice strana 30 - cv. 2 DÚ, slovní úlohy 3,4,6,7 - ve škole, procvičuj zde
    • ROZDÍL A PODÍL - O KOLIK vs. KOLIKRÁT - učebnice strana 31 - růžový a žlutý rámeček opsat do sešitu + cvičení 3
    • Opakovat násobilku - každé pondělí pokračuje výzva- správně spočítej co nejvíce příkladů na malou násobilku - sledujeme vlastní progres, generátor kvízů je zde. Vyber násobilku, kterou potřebuješ procvičovat a klikni na GENERATE QUIZ.
    • Na každé pondělí prosím nosit rýsovací potřeby (ořezanou tenkou tužku/mikrotužku, pravítko, trojúhelník s ryskou, kružítko)

• PROJECT: Lesson 1 D
    • test na číslovky - poslech a zápis číslovek
    • jednotné a množné číslo v AJ - členy a/an opakování
    • slovíčka - učebnice strana 10 a 11 - jednotné vs. množné číslo - příští týden test na tato slovíčka, cvičit abecedu a hláskování v AJ

Prvouka

• Přírodověda
    •  pískovec, žula, vápenec - jejich výskyt a využití - viz. učebnice - zápis modré rámečky. Děkuji Markovi za donesení vápence do hodiny Přírodovědy.
  • Vlastivěda ČR
    • státní členění ČR - práce se slepou mapou - poznávání jednotlivých krajů a KRAJSKÝCH MĚST ČR - stále procvičovat, test mohl dopadnout lépe...
    • průmysl, služby a doprava ČR - stručný zápis do sešitu, příští týden pokračujeme referáty na kraje (kraj hlavní město Praha - Týna, Středočeský kraj - Martin a Honza)
  • Vlastivěda Dějiny - Třicetiletá válka a jak se žilo v době BAROKA, Baroko v ČK, Baroko