Týden 6.-10. 9. 2021

Týdenní plán probíraného učiva

Milí žáci,

jelikož někteří z vás nebyli tento týden přítomni, tak zasílám přehled probraného učiva v tomto týdnu. V případě nejasností mě prosím kontaktuje a rád dovysvětlím, co jsme přes prázdniny zapomněli.

Matematika

•  základní početní operace s přirozenými čísly - učebnice 1. díl (strany 3-5 vybraná cvičení)
    • opakování pojmů součet, rozdíl, součin, podíl - DÚ překreslit přehled do sešitu
    • opakování pamětného a písemného sčítání a odčítání
    • písemné násobení jednociferným a dvojciferným činitelem a písemné dělení jednociferným dělitelem
    • Porovnávání čísel a zápis (základní i rozvinutý)
    • Zaokrouhlování na desítky, stovky, tisíce, desetitisíce, stotisíce
    • Čtvrtek - pětiminutovka na písemné sčítání, odčítání, násobení a dělení

• seznámení s novou učebnicí PROJECT 1 (Lesson 1 A)
  • popis lidí na obrázku, popis lidí v mém okolí - slovní zásoba rodina, základní přídavná jména, oblečení
  • pozdravy a seznamování, nácvik jednoduchého dialogu

Prvouka

• Přírodověda - kvíz v úvodu učebnice - opakování 4. ročníku
  • Vlastivěda ČR - Česká republika - co už víme o ČR, obyvatelstvo, státní členění, zápis
  • Vlastivěda Dějiny - pravěk a středověk - opakování

• opakování HLÁSEK (souhlásky a samohlásky)
  • opakování a určování SLOVNÍCH DRUHŮ
  • základní skladební dvojice

Informatika

• základy práce v Google Tabulkách, seznámení s buňkou, určování souřadnic, editace textu, pozadí a velikosti buňky, tvorba našeho rozvrhu hodin (viz zadání v Google učebně)

Přeji pěkný víkend a budu se na vás těšit v pondělí ráno ve škole a s rodiči odpoledne na třídních schůzkách.

Zdraví,

J. Hanzal