Přehled probraného učiva

Vážení rodiče a milí žáci,

v minulém týdnu jsme probrali:

• Matematika
    • pondělní výzva - cvičte příklady doma, do 2 minut již zvládne vyřešit výzvu 8 žáků :)
    • opakování písemného dělení, test na dělení a násobení (dělení libovolnou metodou, kdo váhá - určitě dlouhou metodu)
    • opakování početních operací s velkými čísly (zápis, porovnávání, součet, rozdíl, zaokrouhlování)
    • nová látka: desetinná čísla: přehledně jsme opsali do sešitu desetinné řády, naučili se správně číst a zapisovat desetinná čísla a porovnávat je podle velikosti
    • plán: desetinná čísla: řazení vzestupně, sestupně, součet a rozdíl, využití desetinných čísel, početní operace s velkými čísly (test:středa 16.3.), geometrie (obsah  - slovní úlohy, převody jednotek obsahu - úterý)
  • Anglický jazyk
    • lekce 3B: slovní zásoba: barvy, další přídavná jména (opsali jsme ze zadní části sešitu - opakovat)
      • gramatika: sloveso have got - umět vyčasovat a vědět kdy používáme have got a kdy has got.
      • komunikativní cvičení: popis obrázků - práce ve dvojicích - str. 31
      • krátký test na sloveso have got/ has got - proběhne kontrola a uvědomění chyb
    • plán: komiks (str. 32, slovní zásoba zvířata, opakování slovesa have got, alt. to have v americké angličtině)
  • Prvouka
    • podnebné pásy: charakteristika jednotlivých pásů, podnebí a počasí + příklady fauny a flóry, procvičování na Classroomu, uč. str.36-40
    • světadíly a oceány, voda na zemském povrchu, rozloha světadílů (provázanost s matematikou) - sestupné řazení, jednotky čtvereční
    • dějiny: vznik samostatného ČSR, T. G. Masaryk, co je to republika, jak se volí prezident nyní a dříve, historické bankovky
    • plán: Přírodověda: dokončení podnebných pásů, PODNEBÍ V ČR - pracovní list (dokončit za DÚ do příští hodiny), test: 21.3.
      • Vlastivěda ČR: základní informace o světadílech: práce s atlasy, encyklopediemi - skupinová práce
      • Dějiny: test na 1. světovou válku (18.3.), život v Československu.
  • Informatika
    • vyhledávání spolehlivých informací na internetu - kopírování  a vkládání informací o oblíbené postavě, formulování vlastních myšlenek a sepsání doporučení, rozvoj kritického myšlení a formátování textu
    • nácvik vkládání příloh do Google Classroom k úkolu a odevzdání úkolu

Připomínám, že kroužek Let´s speak English je každé pondělí od 13 do 13:45 h - sraz ve 13:00 před školou, s sebou: zápisník na slovíčka a v případě neúčasti - písemná omluvenka.

Doučování probíhá též dle stanovených časů s přihlášenými žáky. Případnou neúčast prosím hlaste včas a omlouvejte.

V případě dotazů víte kde mě najít,

třídní p. učitel, J. Hanzal